sutjeska zvijezda 09

Fudbaleri Zvijezde 09 opravdali su ulogu favorita i stigli do treće uzastopne pobjede u tekućem šampionatu I lige RS, ovaj put na gostovanju u Foči. Nije ekipa iz Etno sela Stanišići olako došla do trijumfa kako to rezultat govori, jer su za protivnika imali žilavi sastav Sutjeske koji je odigrao borbeno, imao svoje prilike, a jedina zamjerka za igru Fočaka su greške u odbrani koje su ih i koštale poraza.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći igrači kada je asistirao Danilović, a udarac Raševića u 18. minutu odbranio Lakić. Gosti su propustili najbolju priliku u prvom dijelu u 24. minutu. Nakon pogreške odbrane Sutjeske šutirao je Tripković, golman Krnojelac je nakratko odbio loptu koje se dočepao Huseinbašić, njega je u kaznenom prostoru faulirao Limić, a sudija Vasiljević je pokazao na bijelu tačku. Udarac Tripkovića sa 11 metara odbranio je Krnojelac.

20170826_201646_HDR

Potom je u 30. minutu u prilici bio Vučić, a njegov šut je završio pored gola Sutjeske. Limić se iskupio za prekršaj kod jedanaesterca, jer je u 40. minutu kada je i golman Krnojelac već bio savladan, Tripkovićev šut sa gol linije izbio glavom u polje. Domaći igrači su u 45. minutu uzvratili preko Raševića koji je zamalo bio neprecizan.

Tek što je počeo drugi dio utakmice, u 47. minutu radovali su se igrači Zvijezde 09. Pometnju u odbrambenim redovima Sutjeske iskoristio je Mahmutović, šutirao glavom i pogodio stativu domaćeg gola, a odbijenu loptu pored uspavanih defanzivaca Fočaka u pogodak je pretvorio Mazić. Potom je uslijedio period bolje igre Sutjeske, a dobru priliku za izjednačenje je propustio Danilović u 62. minutu. Potom je i kapiten Mojović, od koga su polazile sve akcije domaćeg tima i koji je zadavao dosta problema odbrani gostiju, propustio zrele šanse u 69., 71. i 76. minutu. I konačno u 81. minutu ponovo veliku grešku i nesporazum domaćih odbrambenih igrača u pogodak je pretvorio Huseinbegović, za konačnih 0:2.

Sutjeska – Zvijezda 0:2 (0:0)

Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj) 6,5. Strijelci: Mazić u 47. i Huseinbašić u 81. min. (Zvijezda 09). Žuti krtoni: Limić i Nešković (Sutjeska); Babić i Tripković (Zvijezda 09).

Sutjeska: Krnojelac 7, Limić 6,5, Lukić 6,5, Rašević 6,5, Milutinović 6, Mojović 7, M.Ivanović 6,5, D.Drakul 6, Danilović 6,5, Milić 7, Nešković 6,5 (od 72. min. Lazarević-)

Zvijezda 09: Lakić 7, Babić 7, Guzijan 7, Mazić 7,5, Krajišnik 7, Stanić 6 (od 46. min. Mahmutović 6,5), Huseinbašić 7 (od 82. min.Bogičević -), Bajić 6,5, Vučić 7 (od 85. min. Albijanić-), Filipović 6,5, Tripković 7.

Igrač utakmice: Nikola Mazić (Zvijezda 09)

Autor: S.Vukašinović