IMG_9634_resize

Posljednja provjera pred start prvenstva u prvoligaškom karavanu RS, bila je uspješna za fudbalere Sutjeske. Fočaci su savladali komšije iz Goražda na njihovom stadionu sa 2:3. Trener Sutjeske Srđan Bajić, je izveo novi, dosta podmlađeni sastav u odnosu na proteklu sezonu i može biti zadovoljan izdanjem svojih izabranika, naročito u prvom dijelu utakmice. Fočaci su poveli u sedmom minutu kada se u gužvi pred golom domaćeg tima najbolje snašao Nešković i pogodio mrežu Goražda. Sedam minuta kasnije, Goraždani stižu do izjednačenja. Grešku odbrane Sutjeske je u pogodak pretvorio doskorašnji član Fočaska Blagojević. Novo vođstvo gostima je donio Lukić, nakon sjajne solo akcije u 29. minutu. U 39. minutu dosuđen je kazneni udarac za Sutjesku, a precizan sa 11 metara bio je Dejan Drakul. U drugom dijelu utakmice Sutjeska je igrala u zatvorenijoj varijanti i brzim kntranapadima ugrožavala gol domaćeg tima, međutim rezultat se nije mijenjao. Ipak, u samom finišu utakmice, tačnije u 88. minutu golman Fočaka Jovičić je naparavio prekršaj u svom kaznenom prostoru, sudija Džemodžić je pokazao na bijelu tačku, a siguran sa penala bio je Šuntić za konačnih 2:3.

Goražde – Sutjeska (F) 2:3 (1:3)

Gradski stadion. Gledalaca:100. Suduja: Arnis Džemidžić (Goražde). Strijelci: Blagojević u 14. i Šuntić u 88. min.,(11 m), Nešković u 7.; Lukić u 29. i D.Drakul u 39. min. (11 m). Žuti Kartoni: Begović i Šuntić (Goražde), D.Ivanović (Sutjeska).

Goražde: Ćuolv, Gluhačević, Hadžiavdić, Duhović, Begović, Đoković, Ferhatović, Šuntić, Oković, Bezdrob, Blagojević. Igrali su još: Mujanović, Ćulov, Polovina, Karović.

Sutjeska: Krnojelac, Milić, M.Ivanović, D.Drakul, Nešković, Limić, Dačević, A.Ivanović, Lukić, Perišić, Danilović. Igrali su još: Jovičić, D.Ivanović, B.Radović, Jojić, Lazarević.

Autor: S.Vukašinović