19104796_10211046525331329_2127665913_o-650x488

Juniorska stonoteniska reprezentacija BiH, u sastavu Snežana Marković, Elda Šehić i Alemka Hasečić, učestvovale su od 7.do 11.juna na Juniorskom balkanskom prvenstvu koje se ove godine održalo u Bugarskoj.

U jakoj konkurenciji u ekipnom dijelu takmičenja, u kojoj su bile Turska, Bugarska i Moldavija,  mlade stonoteniserke BiH završile su na sedmom mjestu. Ekipa Turske bila je prva,  a Bugarske druga .

U pojedinačnoj  konkurenciji, koja je bila izuzetno jaka, Snežana Marković, nije se uspjela dalje plasirati. U konačnom plasmanu ostala je u grupi od devetog do šesnaestog mjesta.

U igri dublova mlade BH stonoteniserke ostvarile su bolji rezultat. Snežana Marković i Elda Šehić osvojile su treće mjesto i uzele bronzanu medalju.

U jakoj konkurenciji, ovo je veliki uspjeh  za naše mlade stonoteniserke,  kada se ima u vidu da je na prvenstvu učestvovalo deset zemalja sa oko 100 igrača.

Izvor: Radio Foča