jelena-Elez

Karatiskinja karate kluba Nipon Jelena Elez ostala je bez medalje na Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava u Herceg Novom.

Ona je u četvrtfinalnom meču savladala protivnicu iz Makednoje rezultatom 2:0, ali je u polufinalnom meču zaustavljena na putu do medalje, kada je pobijedila takmičarka iz Bosne i Hercegovine rezulatom 2:1. U borbi za treće mjesto Jelena je savladana od protivnice iz Slovenije sa 1:0.

Iako je ostala bez medalje ovo je veliki uspjeh za Jelenu, kažu u Karate klubu Nipon: „Jelena se takmičila u kategoriji do 21 godine, -50 kilograma, iako je tek prije nekoliko dana napunila 18 godina. Konkurencija je bila jaka, ali mi želimo da pohvalimo njeno učešće na Balkanskom prvenstvu i istaknemo da je i ovaj plasman veliki uspjeh za Jelenu i naš klub“, kažu u Niponu.

Karate klub Nipon zahvalio se Opštini Foča, preduzeću Tehnogradnja i Piceriji Mocart koji su finansijski pomogli odlazak Jelene Elez na Balkansko prvenstvo u Herceg Novi.

Izvor: Radio Foča